İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "Antalya'da selden kaynaklı 505 işyeri ve 2.261 konut eşya zararının telafisi ile diğer acil ihtiyaçların karşılanması amacıyla AFAD tarafından Antalya Valiliğine 92 Milyon TL Acil Destek Ödemesi gönderildi."

Hükümetten Antalya'ya 92 Milyon TL Acil Destek

Antalya'da 12-13 Şubat tarihlerinde yaşanan sel ve su baskınları sonrası 4 ilçe afet bölgesi ilan edildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kepez, Muratpaşa, Serik ve Aksu ilçelerinin "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" olarak belirlendiğini duyurdu.

Yerlikaya, selden etkilenen 505 işyeri ve 2.261 konut için AFAD tarafından Antalya Valiliğine 92 Milyon TL Acil Destek Ödemesi gönderildiğini de açıkladı.

Zarar Tespit Çalışmaları Devam Ediyor

Afet bölgesi ilan edilen ilçelerde hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra, afetzedelere gerekli yardımlar yapılacak.

Bakan Yerlikaya'dan Geçmiş Olsun Mesajı

Bakan Yerlikaya, açıklamasının sonuna "Antalya'da selden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaralarımızı en kısa sürede saracağız." ifadelerini ekledi.