ÖZEL HABER- KONYA-Konya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde bulunan Kerkük Caddesi üzerinde yer alan yaya üst geçidinin yenileme çalışmaları kapsamında harekete geçti. Yapılacak olan söküm işlemi için hazırlıklar tamamlandı ve çalışmalar, 22 Temmuz'ı 23 Temmuz'a bağlayan gece saat 23.00 ile 06.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Kerkük Caddesi'nin yoğun trafiğe sahip bir bölge olması nedeniyle çalışmaların gece saatlerinde yapılması planlandı. Bu sayede, günlük trafik akışının mümkün olduğunca az etkilenmesi hedefleniyor.

Yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, Konya'nın güvenli ve modern altyapısına katkı sağlanacağı ve vatandaşların güvenli bir şekilde yaya geçidi kullanabileceği bekleniyor.

Kerkük Caddesi üzerinde yapılacak olan çalışma nedeniyle sürücülerin ve vatandaşların gece saat 23.00 ila 06.00 arasında alternatif güzergahları tercih etmeleri gerekecek. Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, çalışmaların mümkün olan en kısa sürede tamamlanması için gerekli tedbirlerin alındığını ve iş süresinin mümkün olduğunca kısa tutulacağını belirtti.

Konya halkı, güncel trafik durumu hakkında belediyenin resmi iletişim kanallarını takip ederek güzergah planlamalarını yapmaları tavsiye ediliyor.

Kerkük Caddesi üzerinde gerçekleştirilecek olan yaya üst geçidi yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, kent genelindeki altyapı ve üstyapı iyileştirme projelerine yönelik çalışmaların aralıksız bir şekilde devam edeceği bildirildi.