İçişleri Bakanlığı, uzun bir süredir aranan suç örgütü lideri Şerafettin Dadaş'ın, Kocaeli Kandıra Yüksek Güvenlikli Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'ün öldürülmesine yönelik cinayetin azmettiricisi olarak arandığı iddiasıyla yakalandığını açıkladı. Olay, 15 Haziran 2015 tarihinde Kocaeli'de gerçekleşen bir pusuya dayanıyor.

Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Organize Şube Müdürlükleri'nin koordinasyonunda gerçekleşen operasyon sonucunda Şerafettin Dadaş, Alanya'da gözaltına alındı. Dadaş hakkında ayrıca "Suç Örgütü Kurmak ve Yönetmek" suçlaması da bulunuyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Milletimizin huzurunu kaçıran şehir eşkiyalarına göz açtırmayacağız. Çökerteceğiz. Organize suç örgütlerinin inlerine gireceğiz, onlara nefes aldırmayacağız. Ülkemizin huzur ve güvenliği için canla başla çalışmaya devam edeceğiz." ifadeleri kullanıldı.

Bu son gelişme, Kocaeli Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'ün ölümüne ilişkin cinayetin çözümüne önemli bir adım olarak kabul ediliyor ve güvenlik güçlerinin suç örgütleriyle mücadelesini vurguluyor.

Editör: Haber Merkezi