Konya Büyükşehir Belediyesi, Akyokuş Palye düzenleme çalışmalarını hızla sürdürüyor. Yapımı devam eden projeyi yerinde inceleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akyokuş Palye’nin tamamlandığında şehre değer katacak önemli bir cazibe merkezi olacağını söyledi.

Başkan Altay: "Akyokuş Palye, Konya’ya Değer Katacak"

Akyokuş Palye düzenlemeleri hakkında bilgi veren Başkan Altay, daha önce tamamlanan Akyokuş Kasrı'nın vatandaşların beğenisine sunulduğunu hatırlatarak, yeni projenin de şehre büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Altay, "Daha önce Akyokuş Kasrı’nı tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yıl sonunda tamamlayarak bahar aylarında hizmete açmayı planladığımız Akyokuş palyelerinde; yürüyüş alanları, kafeteryalar, restoranlar ve şelale alanları bulunuyor. Böylece hem Konya’ya gelen vatandaşlarımızın hem de Konyalıların panoramik olarak şehri görebilecekleri nezih bir alan oluşturuyoruz" dedi.

Konya Akyokus Palye Duzenlemesi Panorama 4

Konya’nın En Güzel Seyir Noktalarından Biri

Konya'da Suç Örgütüne Ağır Darbe: Örgütü Cezaevinden Yönetiyormuş Konya'da Suç Örgütüne Ağır Darbe: Örgütü Cezaevinden Yönetiyormuş

Projenin detaylarına değinen Başkan Altay, Akyokuş Palye’nin şehrin panoramik olarak en güzel seyredilebileceği alanlardan biri olacağını belirtti. Altay, “Konya’nın cazibe alanlarını yeniden gözden geçirerek turizme kazandırmak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Meram Son Durak’ta Tavusbaba Camii ve çevresinde çok önemli çalışmalar yürütmüştük. Konya’nın en önemli cazibe merkezlerinden birisi olan Akyokuş’ta da yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Burada yürüyüş alanları, kafeteryalar, restoranlar ve şelale alanları ile birlikte hem Konya’ya gelen vatandaşlarımızın hem de Konyalıların panoramik olarak şehri görebilecekleri nezih bir alan oluşturuyoruz” dedi.

Konya Akyokus Palye Duzenlemesi Panorama 3

Yıl Sonunda Tamamlanarak Bahar Aylarında Hizmete Açılacak

Çalışmaların yıl sonunda tamamlanarak bahar aylarında vatandaşların hizmetine sunulacağını belirten Altay, şunları söyledi: “İnşallah tamamlandığında Konya’nın en cazibeli alanlarından birisi olacak. Yıl sonu itibariyle tamamlayarak bahar aylarında Konyalılarla buluşturmayı hedefliyoruz. Hem gelen misafirlerimizi Konya’nın bu eşsiz doğası ile buluşturacağımız hem de çocuklarımızla, ailelerimizle güzel vakit geçirebileceğimiz bir alan olacak. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Konya Akyokus Palye Duzenlemesi Panorama 1