Konya kurak bir kış geçiriyor. Hava sıcaklıklarının istikrarsız haline ek olarak yağışsız kış mevsimini sürdüren Konya'da önümüzdeki en az 5 gün yağış yok. Su kaynakları yaz mevsiminde en yüksek seviyelerini gören kentte barajlardaki son durum da korkuttu.

KONYA'DA BOL BOL SİS VAR

Meteoroloji İşleri'nin tahminlerine göre Konya'da önümüzdeki 5 gün süresince özellikle sabah saatlerinde sis olaylarının sıkça görüleceği bildirildi. Hava sıcaklıklarının gece 1 ve öğle saatlerinde 9 dereceye kadar çıkacağı Konya için yağış tahmini bulunmuyor. Ayrıca uluslararası internet sielerinde yer alan tahminlerde 10 gün süresince yağış görüntüsü gelmedi.

BARAJLARDA SON DURUM ÜRKÜTTÜ

Konya'da sayı 40'a ulaştı Konya'da sayı 40'a ulaştı

Konya'nın önemli iki kaynağından Bağbaşı Barajı'nda yaz mevsiminde 118 milyon metreküpe ulaşan su seviyesi 28 Aralık 2022 tarihi itibariyle 46 milyon metreküp seviyesine indi. Altınapa Barajı'nda ise 28 milyon metreküp olan seviye 12 milyon metreküpe düştü.

HAVANIN UZAYDAN GÖRÜNTÜSÜ

Konya'nın Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından uzaydan çekilmiş görüntülerinde havanın değişkenliği gözler önüne serildi.