Konya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Selçuklu Devleti'ne başkent oluşunun 927. yıl dönümünde Darülmülk Kutlamaları ve anma programı düzenliyor.

28 Haziran Cuma günü Alaaddin Camii Selçuklu Sultanları Türbesi'nde gerçekleştirilecek programa tüm Konyalılar davetli.

Konya'nın 927 yıl önce Türkiye Selçuklu Devleti'ne başkent olması şehrimiz için önemli bir dönüm noktasıdır. Bu tarihi gün, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Darülmülk Kutlamaları ve anma programı ile kutlanacak.

Beyşehir Göl Festivali Başlıyor Beyşehir Göl Festivali Başlıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yaptığı açıklamada: "Anadolu'yu bizlere yurt bırakan kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, şehrimizin Selçuklu Devleti'ne başşehir oluşunun 927. yıl dönümünü kutluyorum" dedi.

Altay, tarihimizin köklü izlerini yaşatmanın ve sonraki nesillere aktarmanın en önemli sorumluluklarından biri olduğunu da ifade etti.

Konya'nın coğrafi konumu, kültürel zenginliği ve stratejik önemi ile her zaman önemli bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Altay: "Konya'mızın, Türkiye Selçuklu Devleti'nin dârülmülkü olması, şehrimizin tarih sahnesindeki yerini belirlemiştir. Konya; bilim, sanat, edebiyat ve mimari alanlarında önemli bir merkez haline gelmiştir. Biz de geçmişimizin bu değerli mirasını yaşatmak ve geleceğe taşımak adına Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da kutlama ve anma programı düzenliyoruz" diye konuştu.

28 Haziran Cuma günü Alaaddin Camii Selçuklu Sultanları Türbesi'nde gerçekleştirilecek programa Konyalılar davetli.

Programda:

  • Cuma namazında hatim duası
  • Selçuklu Sultanları ve şehitler için Cuma hutbesi
  • Temsili nöbet değişimi
  • Anma programı (Saat 20.30'da Alaeddin Camii Selçuklu Sultanları Türbesi'nde)
Editör: Haber Merkezi