Konya Büyükşehir Belediyesi, eğitim alanında önemli bir adım atarak öğrencilere yönelik faaliyetlerini sürdürüyor. Bilgehaneler bünyesinde yürütülen Hafızlık Hazırlık Programı'nın yeni dönemi için öğrenci ve ailelere yönelik tanıtım programı düzenlendi. Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı temsilcileri, hafızlık hazırlık öğrencileri ve aileleri katıldı.

Program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı ve Bilgehanelerde altı yıldır başarıyla sürdürülen Hafızlık Hazırlık Programı'nın ailelere tanıtımı yapıldı. Velilere ve öğrencilere, müfredatın içeriği, program ayrıntıları ve sınav süreci hakkında ayrıntılı bilgiler sunuldu.

Etkinlik kapsamında ayrıca, "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" adı altında faaliyet gösteren okulların temsilcileri de yer aldı. Bu okulların idarecileri, Ocak ayında gerçekleşecek olan sınav sürecine girecek öğrencilere ve velilere okullarının tanıtımını yapma fırsatı buldular.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Bilgehaneleri, Konyalı çocukların akademik ve sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteriyor. Geçtiğimiz yıl, Hafızlık Hazırlık Programı kapsamında 176 öğrenciden 161'i çeşitli Hafız İ.H.O.'lara yerleşerek başarılı bir adım attı. 2017-2023 yılları arasında ise toplamda 467 öğrenciden 411'i Hafız İ.H.O. sınavlarında üstün başarı sergiledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin eğitim alanındaki bu önemli adımı, öğrencilere yönelik sağladığı destek ve aileleri bilgilendirme amacıyla düzenlediği etkinlikle bir kez daha vurgulandı.