İhale Tarihleri Belli Oldu - Şehir Merkezine Yakın Konumda

Konya'nın Ereğli ilçesinde bulunan 1 no'lu ve 2 no'lu taşınmazlar için düzenlenecek olan açık artırma ihalesi tarihleri belli oldu. Talatpaşa Mahallesi'nde yer alan taşınmazlar, farklı nitelikleriyle dikkat çekiyor.

1 No'lu Taşınmaz:

Konya Ereğli'nin Talatpaşa Mahallesi'nde bulunan 816 Ada, 54 Parselde yer alan 244 metrekarelik arsa, 31 Ağustos 2023 tarihinde başlayacak olan açık artırma ile satışa sunulacak. İmar durumu ayrık nizam 6 katlı konut alanında ve yol alanında kalan taşınmazın değeri 610.000 TL olarak belirlendi. Şehir merkezine yakınlığı ve alt yapı hizmetlerinden yararlanmasıyla dikkat çeken bu taşınmazın satış kabiliyeti yüksek.

TOKİ Konya'da Konut Satışı Yapacak! TIKLA BAŞVUR TOKİ Konya'da Konut Satışı Yapacak! TIKLA BAŞVUR

2 No'lu Taşınmaz:

Aynı mahallede bulunan 816 Ada, 55 Parselde yer alan 254 metrekarelik taşınmaz ise 31 Ağustos 2023 tarihinde başlayacak olan ikinci açık artırmada sahiplerini bulacak. 2 katlı mesken niteliğindeki yapıyla dikkat çeken taşınmazın brüt alanı 102.80 metrekare. Değeri 890.554 TL olarak belirlenen bu taşınmazın imar durumu da ayrık nizam 6 katlı konut alanında ve yol alanında bulunuyor. Şehir merkezine yakın konumda bulunan bu taşınmaz, çevre ve şehircilik bakanlığının belirlediği mimarlık sınıfına göre III. sınıf A grubu yapı sınıfında yer alıyor.

Her iki taşınmazın da açık artırma ihalesi Elektronik Satış Portalı'nda (esatis.uyap.gov.tr) adresinde gerçekleşecek. İlk artırma tarihleri 31 Ağustos'ta başlayıp 7 Eylül'de sona erecek. İkinci artırma tarihleri ise 28 Eylül'de başlayıp 5 Ekim'de sona erecek.