Konya, Kurban Bayramı'na iyi bir başlangıç yapmadı. Yoğunlaşan şehirlerarası yollarda yapılan sıkı denetimlere rağmen dikkatsizlik bazı yollarda kazaları beraberinde getirdi. Kent sokakları adeta terkedilmiş bir hal aldı, şehirlerarası yollar doldu taştı.

TRAFİK KAZALARI, BOĞULMA VAKALARI VE YANGINLAR

Bayramın ilk gününü kurban telaşıyla geçiren Konya'da şehir merkezindeki hafif yoğunluktaki trafik nedeniyle herhangi bir olumsuzluk görülmedi. Bazı ilçelerde çıkan yangınlara itfaiye ekipleri en kısa sürede müdahalede bulundu. Şehirlerarası yollarda ise bir kez ölümlü trafik kazaları yaşanırken boğulma vakaları da bir gerçeği hatırlatmış oldu.

konya-yanginlari-01-temmuz-2023

HALKAPINAR VE ARDIÇLI

Kurban Bayramı'nın ikinci günü ikindi saatlerinde Konya'nın Halkapınar ilçesinde serinlemek için sulama kanalına giren 3 kişinin sudan cansız bedenleri çıkarıldı. Ayrıca Selçuklu ilçesinde bulunan Malas Göleti olarak bilinen Ardıçlı Göleti'nde de 1 kişi boğularak can verdi.

konya-bogulma

TRAFİK CANAVARI CAN ALDI

Arefe gününde Seydişehir-Konya Yolu'nun 6. kilometresinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği araç devrildi. Araçta bulunan 4 kişi yaralandı.

konya-trafik-kazasi-01-temmuz-2023-5

Bayramın ikinci günü Karapınar-Konya Yolu Hotamış Kavşağı'nda bayram ziyaretinden dönen aynı aileden 1 kişi hayatını kaybederken, 1’i ağır 3 kişi yaralandı. Olay yeri savaş alanına döndü, araçlar hurdaya döndü.

konya-trafik-kazasi-01-temmuz-2023-2

7 YARALI VAR

Bayramın ilk günü akşam saatlerinde Kadınhanı-Konya Yolu'nda yine dönel kavşakta meydana gelen kazada 7 kişi yaralandı. Kazaya karışan 2 araç da hurdaya döndü.

konya-trafik-kazasi-01-temmuz-2023