Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Yüksek Hızlı Tren (YHT) bilet fiyatlarına yapılan zamla dikkatleri çekti. Yolculuk planları yapanların dikkatine: Konya YHT biletlerinin fiyatları da bu zamlardan nasibini aldı. İşte güncel Konya YHT bilet fiyatları:

  • Konya- Ankara Hızlı Tren Bilet Fiyatı: Yapılan zam sonrası Konya'dan Ankara'ya seyahat etmek isteyenlerin ödeyeceği bilet fiyatı 200 TL oldu.

  • Konya- İstanbul Hızlı Tren Bilet Fiyatı: Konya'dan İstanbul'a Yüksek Hızlı Tren ile gitmek isteyenler için bilet fiyatı 630 TL olarak güncellendi.

  • Konya- Eskişehir Hızlı Tren Bilet Fiyatı: Eskişehir'e gitmek isteyenler için Konya- Eskişehir YHT bilet fiyatı 290 TL oldu.

  • Konya- Karaman Hızlı Tren Bilet Fiyatı: Konya'dan Karaman'a seyahat etmek isteyenlerin ödeyeceği bilet fiyatı ise 140 TL olarak belirlendi.

YHT seyahati planlayan yolcular, bu güncellemeleri göz önünde bulundurarak biletlerini satın alabilirler. Ayrıca, diğer şehirler arası Yüksek Hızlı Tren bilet fiyatları da TCDD tarafından güncellenmiş durumda. Sivas-Ankara hattı 475 TL, Ankara-İstanbul hattı 430 TL, Ankara-Eskişehir hattı 225 TL ve İstanbul-Karaman hattı 630 TL olarak belirlenmiştir. Ankara-Yozgat hattı ise 173 TL olarak güncellenmiştir.

konya-istanbul-yht

Seyahat edecek olan yolcular, güncel bilet fiyatlarını ve sefer saatlerini TCDD resmi internet sitesi veya bilet satış noktalarından öğrenebilirler. YHT bilet fiyatlarının değişiklik gösterebileceği unutulmamalı ve seyahat planları önceden yapılmalıdır.