Konya'nın tarihi okullarından biri olan Konya Lisesi, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen modern bir konferans ve spor salonu ile zenginleştirildi. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk gününde gerçekleştirilen açılış törenine Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da katıldı.

Başkan Altay, Konya Lisesi'nden 1991 yılında mezun olduğunu hatırlatarak, okulun özellikle basketbol branşında ün kazandığını belirtti. Yeni inşa edilen konferans ve spor salonunun okula büyük bir katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Altay, aynı zamanda eski binayı kapatan kötü görüntünün de ortadan kaldırıldığını vurguladı. Öğrencilere seslenen Başkan Altay, Türkiye'nin geleceğinin gençlerin ellerinde şekilleneceğine inandığını belirterek, okulların eksiklerini tamamlamak için büyük bir çaba içinde olduklarını dile getirdi.

konya-lisesi-salonu

Başkan Altay, Konya'nın 2023 Dünya Spor Başkenti olmasının da bu yıl içinde böyle bir tesisi açmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü ve okul yönetimine verdikleri destekler için teşekkür etti ve öğrencilere başarılar diledi.

konya-lisesi-salon-3

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ise Konya Büyükşehir Belediyesi'nin eğitim alanındaki faaliyetlerde büyük destek sağladığını belirterek, yapılan fiziki iyileştirmelerin Konya'da eğitimde lüks ve üstünlük oluşturduğunu ifade etti. Yiğit, yeni salonun il geneline hayırlı olmasını diledi ve Başkan Altay'a teşekkür etti.