Konya'da Yıldönümünde 2 Deprem: 6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen depremler, Türkiye'yi yasa boğmuştu. "Asrın felaketi" olarak tarihe geçen depremlerin yıldönümünde Konya'da iki deprem kaydedildi.

Küçük Büyüklükte Fakat Endişe Yarattı: İlk deprem Selçuklu ilçesi sınırlarında bulunan Karaömerler Mahallesi'nde 1.6 büyüklüğünde ve yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti. İkinci deprem ise Ilgın ilçesinin Gölyaka Mahallesi'nde 1.6 büyüklüğünde ve yerin 7 kilometre derinliğinde kaydedildi.

Konya'da Deprem Riski Gözler Önüne Seriliyor: En Az 6 İlçe Tehlike Altında Foto Galeri: Konya'da Deprem Riski Gözler Önüne Seriliyor: En Az 6 İlçe Tehlike Altında

Konya'da hangi ilçe ne kadar tehlikede? İşte Konya'nın deprem risk bölgeleri Foto Galeri: Konya'da hangi ilçe ne kadar tehlikede? İşte Konya'nın deprem risk bölgeleri

Konya'nın yüzde 47,8'i risk altında Foto Galeri: Konya'nın yüzde 47,8'i risk altında

Ilgin Golyaka Deprem

Uzmanlardan Uyarı: Son zamanlarda Konya'da artan deprem aktivitesi, uzmanları da endişelendiriyor. 4 ve 5 büyüklüklerinde depremlerin yaşandığı Konya için "Büyük deprem olabilir" uyarıları yapılıyor.

Konya Selcuklu Karaomerler

Anakaranın Oturmadığı Görüşü: 6 Şubat depremlerinin de hissedildiği Konya'da bu tarihten sonra artan depremler, "Anakaranın oturmadığı" görüşünü de beraberinde getiriyor.

Editör: Haber Merkezi