Konya piyasalarında haftanın ilk işlem gününde Dolar, Euro ve altın fiyatlarında hareketlilik sürüyor.

Geçtiğimiz hafta kararsız ve yatay seyreden altın piyasasında kıpırdanma var. Gram altın satış fiyatı 1844 TL'ye satılırken çeyrek altın fiyatı 3115 TL'ye ulaştı.

Dolar kuru 28,39 TL, Euro 30,70 TL olarak şekillendi.

Kripto para piyasalarında ise bir yukarı, bir aşağı çalkantılı seyir devam ediyor. Gün 36 bin 856 Dolar'dan başlayan Bitcoin 36 bin 889 Dolar'dan, 2 bin 35 Dolar'dan başlayan Ethereum ise 2 bin 38 Dolar'dan işlem görüyor.

Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle akaryakıt fiyatları bir aşağıya bir yukarı hareket etmeye devam ediyor. Güne 81,82 Dolar'dan başlayan Brent petrolün varil fiyatı da 80,87 Dolar'dan işlem görüyor.

konya-piyasalari-13-kasim-2023

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Körfez İşbirliği Konseyi-Türkiye Ekonomi Forumuna katıldı. Mehmet Şimşek İngilizce yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

Akaryakıta ÖTV Zammı Geliyor: Tabelalar 3 Temmuz'da Değişecek! Akaryakıta ÖTV Zammı Geliyor: Tabelalar 3 Temmuz'da Değişecek!

Türkiye'nin kredi risk primi (CDS) Mayıs ayındaki 700 baz puan seviyelerinden 400 baz puanın altına indi. Türkiye'nin risk primi neredeyse yarıya inmiş durumda, yani yatırımcı güveni geri geliyor, bu da sermaye girişine yol açacak." dedi. Bakan Şimşek konuşmasında, "Birincil önceliğimiz fiyat istikrarını sağlayıp, enflasyonu tek haneli rakamlara indirgemek. Geçiş sürecinin ardından 2024 yılı ortasından itibaren dezenflasyon süreci başlayacak ve 2026 yılında enflasyonu tek haneye indireceğiz.

Editör: Haber Merkezi