Konya'nın raylı sistem ağına yeni bir hat daha ekleniyor. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak 11.2 kilometrelik Şehir Hastanesi-Yeni Sanayi Sitesi Tramvay Hattı'nın ihalesi tamamlandı ve çalışmalar başlıyor.

13 İstasyondan Oluşacak

Hat, 13 istasyondan oluşacak ve 1 milyar 650 milyon lira bedelle tamamlanacak. Hattın tamamlanmasıyla birlikte sanayi bölgelerindeki vatandaşlar da raylı sistemle ulaşım imkanına kavuşacak.

2029'da 105 Kilometrelik Raylı Sistem Ağı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile birlikte Konya'ya 5 yılda 105 kilometrelik yeni raylı sistem hatları kazandıracaklarını hatırlattı. Altay, 2029'a kadar yapılacak çalışmalarla Konya'nın 105 kilometrelik raylı sistem ağına kavuşacağını söyledi.

Konya Sehir Hastanesi Stad Temel Atiliyor 2

Barış Caddesi Hattı'nın Temeli Bu Yıl Atılacak

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Barış Caddesi Tramvay Hattı'nın temelini de bu yıl atmayı planladıklarını belirten Başkan Altay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın Konyaray'a ilave olarak hayata geçireceği diğer tramvay ve metro hatları ile ilgili proje çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.

Konya Sehir Hastanesi Stad Temel Atiliyor 3

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Uraloğlu'na Teşekkür

Başkan Altay, Konya'ya kazandıracakları yeni 105 kilometre raylı sistem hatları için desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'na teşekkür etti.