Saadet Partisi ve Konyalı Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi'nin Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan eski İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Konya Şube Başkanı Dr. Süleyman Kamil Akın, adaylıktan çekildi. Bu gelişme üzerine Saadet Partisi, yeni adayını belirledi. Partinin Konya adayı, 27. Dönem Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman oldu.

Saadet Partisi tarafından yapılan açıklamada, "Abdulkadir Karaduman, Konya'mıza hayırlı olsun! Daha İyi Bir Yaşam Senin Hakkın Milli Görüş Milli Görüş Belediyeciliği anlayışıyla hizmet edecek olan Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Abdulkadir Karaduman'a ve teşkilatımıza başarılar dileriz" denildi.

Abdulkadir Karaduman Konya Buyuksehir

Saadet Partisi'nin Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak belirlediği Abdülkadir Karaduman, seçim sürecinde partisinin hedeflerini ve projelerini Konya halkına aktarmak için çalışmalarına başladı. Karaduman'ın, Konya'da nasıl bir ivme yakalayacağı ise merak konusu oldu.

Bu gelişmelerin ardından Konya'da seçim yarışı iyice kızışırken, partiler adaylarıyla birlikte seçmenin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Editör: Haber Merkezi