Meteoroloji'nin turuncu uyarı yaptığı Konya'da kar yağışı sürüyor. Yayınlanan son tahminlere göre Konya'da Meteoroloji, 6 Şubat Pazartesi günü için de turuncu uyarıyı yineledi.

Bu tahmine göre Konya'nın Akşehir, Tuzlukçu, Ilgın, Derbent, Meram, Seydişehir, Beyşehir, Derebucak, Ahırlı, Yalıhüyük, Akören, Bozkır, Güneysınır, Hadim, Taşkent ilçelerine turuncu uyarı, Çumra, Karatay, Karapınar, Selçuklu, Sarayönü, Kadınhanı, Yunak, Çeltik, Kulu ve Karapınar ilçelerine sarı uyarı yapıldı.
Emirgazi, Halkapınar ve Ereğli'ye herhangi bir uyarı yapılmadı. Meteoroloji'nin 5 günlük tahminine göre Konya kar yağışının Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri devam etmesi bekleniyor.

KONYA'DA OKULLAR TATİL Mİ?
Konya Valiliği'nin yaptığı açıklamaya göre Konya'da okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Son gelen açıklamada ise kreşlerin açık olduğu ve tüm ilçelerde okulların tatil edildiği bildirildi.

Valilik kararı şu paylaşımla duyurdu:

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ'NDEN TATİL AÇIKLAMASI

Selçuk Üniversitesi'nden yapılan açıklamada "Olumsuz hava şartları nedeniyle üniversitemizin tüm birimlerinde (Silifke Taşucu Meslek Yüksek okulumuz hariç) 6 Şubat Pazartesi günü öğretime ara verilmesine, hamile ve engelli personelimizin 1 gün idari izinli olmalarına karar verilmiştir" denildi.