Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, merkez ve ilçelerde altyapı yatırımlarını hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Hadim ilçesinde de kanalizasyon şebeke çalışmaları yürütülüyor.

Konya şehir merkezine yaklaşık 150 kilometre uzaklıkta bulunan Hadim ilçesi Göynükkışla Mahallesi'nde 2 bin 252 metre uzunluğunda yeni kanalizasyon hattı inşa ediliyor. Çalışmalarda yüzde 40 fiziki tamamlanma oranına ulaşıldı.

Konya'da Taksicilerin Park Hoyratlığı: Engelliler ve Yayalar Zor Durumda Konya'da Taksicilerin Park Hoyratlığı: Engelliler ve Yayalar Zor Durumda

konya-koski-dosuyor-2

KOSKİ, çalışmalarında 200 milimetre çapında 100 yıl ömürlü yüksek yoğunluklu polietilen boruları kullanıyor. Bu borular, uzun ömürlü olmaları, korozyona karşı dayanıklı olmaları ve çevre dostu olmaları nedeniyle tercih ediliyor.

konya-koski-dosuyor

Hadim ilçesinde yürütülen kanalizasyon şebeke çalışmasıyla pis suyun yerleşim alanından uzaklaştırılması, atık sudan kaynaklanan çevresel etkilerin bertaraf edilmesi ve arıtılan suyun tekrar kullanımının sağlanması konusunda bölgeye önemli bir katkı sağlanacak.

KOSKİ, Konya'nın her noktasına sağlıklı su ve kanalizasyon hizmeti götürmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Editör: Haber Merkezi