16 Mart 2021'de Selçuklu ilçesi Selahattin Eyyubi Mahallesi'nde yaşayan 16 yaşındaki Yağmur Bali bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunmuş, hastaneden kaçtıktan sonra suç aleti bıçakla eve gelerek kardeşini öldürdüğünü itiraf eden ağabey Soner Bali tutuklanmıştı.

İddia makamı, sanığın, kız kardeşi olan maktulü 28 bıçak darbesiyle öldürdüğünün tespit edildiğini belirtti. Sanık Bali'nin "yakın akrabayı tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılması istendi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

ANNESİNE DERS VERMEK İÇİNMİŞ

Konya Son Dakika Haber: Valilik uyardı! Yarın rüzgar kasıp kavuracak Konya Son Dakika Haber: Valilik uyardı! Yarın rüzgar kasıp kavuracak

Soner Bali’nin ifadesinde, “Ablam ve annem benim hastaneye yatırılmam konusunda sürekli kaymakamlığa dilekçe yazıyorlardı. Bende anneme unutamayacağı bir ders vermek istedim. Annemin acı çekmesini istedim. Bir ömür boyu bu acıyı unutamasın ve bu acıyı yaşasın istedim. Kız kardeşimi bıçaklayarak öldürerek ona bu acıyı yaşattım” dediği öğrenilmişti.