Konya'da kış mevsiminden eser yok. Özellikle kent merkezinde neredeyse hiç yağış görülmedi. Kırsal kesimlerde ise yeteri kadar kar yağışının olmaması özellikle çiftçileri düşündürüyor. Yeni hafta için de yağış tahmini bulunmuyor.

Şehrin yüksek kesimlerinde yağan kar ise uzun süre kalıcı olamadı. Kendini gösteren güneş kar örtüsünü eritti. Kar yağışının ardından açan kardelen çiçekleri ise adeta kış mevsiminin bittiğini gösterir durumda. Kırsal bölgelerde eriyen kar örtüsü sonucu kardelenler toprak üstünde kaldı.

Konya Kardelen Cicegi

Konya'da yeni haftanın ilk günü gece saatlerinde ve sabahın ilk saatlerinde eksi değerlerde olacak. Pazartesi günü Konya'da hava sıcaklığının gündüz saatlerinde 10 dereceyi bulması bekleniyor. Hava az bulutlu ve açık.

Konya Haftalik Hava Durumu06 Şubat Salı günü Konya'da hava sıcaklığı 13 dereceye kadar çıkacak. Yağış beklenmeyen günde hava yine az bulutlu ve açık.

06 Subat 2024 Konya Hava Durumu

Çarşamba günü Konya'da hava sıcaklığı 16 dereceye kadar yükselecek. Bundan önceki tarihlerde ölçülmüş en yüksek sıcaklık değeri 16,5 dereceydi.

07 Subat 2024 Konya Hava Durumu

8 Şubat Perşembe günü Konya'da hava kapalı olacak. Beklenen hava sıcaklığı değeri ise 14 derece.

08 Subat 2024 Konya Hava Durumu

Haftanın son mesai gününde Konya'da beklenen hava sıcaklığı 10 derece. Yağmur beklenen bu günde nem oranı yüzde 95'e kadar yükselecek. Ayrıca Cuma günü Ereğli ve Halkapınar çevreleri ile Niğde sınırlarında kar yağışı beklendiği bildirildi.

09 Subat 2024 Konya Hava Durumu

Editör: Haber Merkezi