Konya Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmayı sağlamak ve çiftçilerin gelirlerini artırmak amacıyla tarımsal desteklerine devam ediyor. Bu kapsamda, pilot bölge olarak belirlenen Yerköprü Şelalesi havzasında Antep fıstığı fidanı dağıtımı gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kırsal bölgelerde refah seviyesini artırmayı ve bitkisel çeşitliliği artırmayı hedeflediklerini belirtti. Altay, "Mikro klimaya sahip pilot bölgelerimizden olan Hadim, Taşkent ve Güneysınır ilçelerimizin sınırları içerisinde kalan Yerköprü Şelalesi havzasında daha önce deneme amaçlı zeytin ve kestane fidanları dağıttık. Şimdi de aynı bölgede Antep fıstığı fidanı desteği sağlıyoruz. Bu desteklerin çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum" dedi.

Konya Antep Fistigi Dagitildi 2

Fidan dağıtım programına katılan AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek ise çiftçilere yapılan destekten dolayı memnuniyetini dile getirerek, "Antep fıstığı fidanlarının çiftçilere dağıtılması önemli bir adım. Bu desteklerin devamını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Konya Antep Fistigi Dagitildi 1

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin tarımsal destek programı, çiftçilerin gelirlerini artırmak ve kırsal bölgelerde ekonomik kalkınmayı sağlamak adına önemli bir rol oynamaya devam ediyor.