Protestolar Şehir Genelinde Sürüyor

İsrail ve Hamas arasındaki çatışmaların sürdüğü bu dönemde, Konya'da da protesto gösterileri ve açıklamalar hız kesmiyor. İsrail'in sivil yerleşim yerlerine yönelik saldırılarına karşı birçok sivil toplum kuruluşu Konya'da ve Türkiye'nin dört bir yanında protestolarını sürdürüyor.

Bölgede Endişe Artıyor

Dünya, İsrail-Hamas çatışması nedeniyle bölgede kapsamlı bir savaşın patlak verme endişesiyle yakından ilgilenirken, İsrail'in Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan havalimanına yönelik bir saldırı haberi bu endişeleri daha da artırıyor.

İslam Dünyasının Duyarsızlığı Eleştiriliyor

Filistin Sağlık Bakanlığı yetkilisi Enver Atuallah, Türkiye başta olmak üzere tüm Müslüman devletlerini, İsrail'in saldırılarına karşı duyarsız kalmakla suçladı.

Konya'da Protestolar Devam Ediyor

Konya'da protestoların devam ettiği şehirlerden biri. Cuma günü namaz sonrası protesto gösterileri planlanıyor. AK Parti İl Başkanlığı, çatışmaların sona ermesi çağrısı yaparken, Yeniden Refah Partisi ise 14 Ekim Cumartesi günü Hükümet Meydanı'nda "Özgür Filistin Mitingi" adlı bir program düzenleyecek. Miting, saat 14:00'te başlayacak ve yüksek katılım bekleniyor.

Müzik Eğlencesi de Devam Ediyor

Protestolar devam ederken, Konya'da konserler de sürüyor. 13 Ekim 2023 Cuma günü, saat 15:00'te bir alışveriş merkezinin organizasyonunda ünlü şarkıcı Merve Özbey sahne alacak. Yine aynı gün, Kahve ve Çikolata Festivali'nde Canbay&Wolker sahne alacakken, 15 Ekim Pazar günü Semicenk aynı organizasyonda performans sergileyecek.