Konya'da 300 Kişilik İftar Çadırı

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 81 ilin tamamında iftar sofraları kurulacak. Konya'da da Ramazan ayı boyunca her gün 300 vatandaşa iftar yemeği verilecek.

İftar Çadırı Meram Öğretmenevinde Kurulacak

Konya'da kurulacak olan iftar çadırı Meram Öğretmenevinde yer alacak. Vatandaşlar Ramazan ayı boyunca her gün iftar saatinde çadıra gelerek ücretsiz iftar yemeği alabilecekler.

Konya Iftar Cadiri 2024

Konya Teknik Üniversitesi'nde de İftar Yardımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü Konya Teknik Üniversitesi'nde de iftar yemeği katkı paylarını karşılayacak. Bu sayede Ramazan ayı boyunca hafta içi yaklaşık 1500 öğrenci ücretsiz iftar yemeği yiyebilecek.

Aksaray ve Karaman'da da İftar Çadırları

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Aksaray ve Karaman'da da iftar çadırları kurulacak. Aksaray'da Aksaray Grand Saray Düğün Salonunda, Karaman'da ise Karaman Umut Düğün Salonunda her gün 250 vatandaşa iftar yemeği verilecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden Açıklama

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Dayanışma ve paylaşma kültürünü yaşatmak, pekiştirmek ve daha güçlü şekilde geleceğe aktarmak için her alanda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Geçtiğimiz yıl kurduğumuz gönül sofralarını bu yıl Mübarek Ramazan-ı Şerif’in gelişiyle tüm şehirlerimize yayacağız. 81 ilimizde, bölge müdürlüklerimiz vasıtasıyla kuracağımız iftar noktalarımızda paylaşmanın, paylaştıkça çoğalmanın zenginliğini yaşayacağız." ifadelerine yer verildi.