Konya'da bu Pazar günü, spor ve milli takım tutkunlarını coşturacak iki önemli organizasyon aynı gün gerçekleşecek. Kent, hem Yarı Maraton'a ev sahipliği yapacak hem de Türkiye A Milli Takımı'nın 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri D Grubu maçına ev sahipliği yapacak.

Konya'da Yollar Kapanacak: Yarı Maraton İçin Trafik Düzenlemesi

15 Ekim Pazar günü saat 08:30 ile 11:30 saatleri arasında Konya'da gerçekleşecek olan Uluslararası Konya Yarı Maratonu, kentin bazı bölgelerinde trafiğe kapanmalara neden olacak. Fetih Caddesi, Aslanlı Kışla Caddesi, Alaeddin Bulvarı, Ankara Caddesi, bu etkinlik sırasında araç trafiğine kapatılacak güzergahlar arasında yer alacak.

konya-yari-maraton-guzergahi

Milli Maç Heyecanı: Türkiye Letonya'yla Karşılaşıyor

Aynı günün akşamında, saat 21:45'te Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda Türkiye A Milli Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri D Grubu'nda Letonya ile mücadele edecek. Kent, milli maç coşkusu ile dolarak futbolseverleri ağırlayacak.

Bu Pazar, Konya'da spor ve milli takım tutkunlarının coşku dolu bir gün geçirmesi beklenirken, bu önemli organizasyonlara katılacak olanların dikkatli olmaları ve yol kapanmaları konusunda bilgilere dikkat etmeleri gerekiyor.