Konya Büyükşehir Belediyesi, İsrail'in Gazze'deki insanlık dışı katliamlarına karşı güçlü bir duruş sergileyerek, ödeme sistemini Visa ve Mastercard yerine Türkiye'nin yerli ödeme yöntemi Troy'a geçirme kararı aldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İsrail'in Gazze'de uyguladığı insanlık dışı katliamlara karşı bir duruş sergilemek ve farkındalık oluşturmak adına, tüm çalışanlarımızın Troy ödeme yöntemine geçişi için gerekli adımları attık. Yerli ve milli ürün kullanımında da Konya Modeli belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilemeye devam edeceğiz" dedi.

Konya'dan sonra Karatay Belediyesi de Troy'a geçti

Dün de Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Troy ödeme yöntemine geçeceklerini açıklamıştı. Karatay Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin ardından Troy'a geçen ikinci belediye oldu.

Troy, Türkiye'nin ilk ve tek yerli ödeme sistemi

TROY, Bankalararası Kart Merkezi tarafından 2015 yılında kurulan bir ödeme şemasıdır. Türkiye'nin ilk ve tek yerli ödeme sistemini oluşturan TROY, kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart hizmeti sunmaktadır. "Türkiye’nin Ödeme Yöntemi" olarak adlandırılan TROY, yerli ekonomiye destek amacı gütmektedir.

Sıkı Durun! Konya'da Çok Değerli 14 Arazi Yeni Sahiplerini Bekliyor Sıkı Durun! Konya'da Çok Değerli 14 Arazi Yeni Sahiplerini Bekliyor

Troy'a geçiş, yerli ekonomiye de destek olacak

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Visa ve Mastercard'ı boykot ederek Troy'a geçme kararı, yerli ekonomiye de destek olacak. Troy, Türkiye'de üretilen bir ödeme sistemi olduğu için, bu geçişle birlikte yerli ekonomiye daha fazla katkı sağlanacak.

Belediyelerin boykotu, İsrail'e tepkinin artmasına neden oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Karatay Belediyesi'nin Visa ve Mastercard'ı boykot ederek Troy'a geçme kararı, İsrail'e tepkinin artmasına neden oldu. Sosyal medyada da çok sayıda kişi, belediyelerin bu kararını desteklediklerini ifade etti.