Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Sabit Türk, müşteki Merve Küçüktekin ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada söz verilen sanık Sabit Türk, Merve Küçüktekin ile internette tanıştıklarını, bu tanışıklığın sevgililiğe dönüştüğünü, Merve Küçüktekin'in evli olduğunu daha sonra öğrendiğini iddia etti.

Sanık Sabit Türk, Merve Küçüktekin ile ilişkilerinin bir süre daha devam ettiğini, Merve Küçüktekin’in eşinden boşandıktan sonra aralarının bozulduğunu ve kendisini tüm alanlardan engellediğini ileri sürdü.

“KÜFÜR ETTİ”

Merve Küçüktekin'in, sosyal medya üzerinden kendisine küfür ettiğini öne süren Sabit Türk ifadesinde, "Erkeklik gururuma sürekli hakaret ediyordu. Bunun nedenini öğrenmek için yüz yüze görüşmek istedim ve evine gittiğimde 'kim o' dedi. Ben de 'benim ben' dedim. Kapıyı açınca küfür etti, sonra da olay gerçekleşti. Kendisine zarar vermek istemedim" dedi.

Konya'da bu altgeçidi kullananlar dikkat! Kapanıyor Konya'da bu altgeçidi kullananlar dikkat! Kapanıyor

“ZARAR VERECEĞİNİ BİLMİYORDUM”

Sanık, olayda kullandığı kimyasal sıvıyı aracını temizleme amacıyla aldığını iddia ederek, şöyle savunma yaptı:

Merve erkekliğime küfür edince kendime yediremedim. Sıvının zarar vereceğini bilmiyordum, bir anlık öfkeyle susturmak için attım. Olaydan sonra şoka girdiğim için olay yerinden kaçtım. Sıvı sırt çantamdaydı, çantam alet ve edevat çantası gibiydi. Bu sıvıyı daha önce fısfısla kullanıyordum, aracıma bir zarar vermedi. Olay günü kapıya neden zarar verdi bilmiyorum.

Müşteki Merve Küçüktekin ise daha önce verdiği ifadelerini doğruladı.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Sabit Türk’ün tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

KLASİK SAVUNMA

Duruşma sonrası adliye önünde gazetecilere bilgi veren Merve Küçüktekin’in avukatı Aycan Ceylan ise “Beklediğimiz bir savunmaydı. ‘Psikolojim bozuk’, ‘rahatsızım’, ‘erkeklik onuruma hakaret etti’ klasik savunmalardır. Umarız ki ağır ceza heyeti de bunun farkındadır” dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Sabit Türk, 19 Haziran 2022'de Bardakçı Mahallesi'ndeki evine gittiği Merve Küçüktekin'in üzerine yanıcı kimyasal sıvı atıp kaçmıştı. Yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Merve Küçüktekin, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı. Olay sonrası otomobiliyle kaçan Türk, İzmir'deki birliğine dönerken, Ilgın ilçesinde polis ekiplerince yakalanarak tutuklanmıştı.