Konya'nın merkez Meram ilçesi genelinde bulunan fırınlarda ve imalathanelerde yapılan denetimlerde ruhsat, gramaj, temizlik ve hijyen kontrolü gerçekleştiriliyor.

Denetimlerde, fırınların büyük çoğunluğunun kurallara uyduğu tespit edilirken kurallara uymayanlara ise Meram Belediyesi Zabıta İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından idari işlem yapıldı.

MUSTAFA KAVUŞ: TAVİZ VERMEYİZ

Seçim bitti açılışlar bitmedi! Konya'ya 3 müjde daha Seçim bitti açılışlar bitmedi! Konya'ya 3 müjde daha

Hemşehrilerinin sağlığı için yıl boyunca kontrol ve denetimlerin kesintisiz devam ettiğinin altını çizen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, özellikle Ramazan, bayram gibi özel zamanlarda bu denetim ve konrollerin daha da sıklaştığını ifade etti.

Başkan Kavuş şu açıklamada bulundu:

“Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, hemşehrilerimizin sağlığını ilgilendiren her konuda sürekli teyakkuz halindedir. Bu noktada en küçük bir ihmale göz yummadan en küçük taviz vermeden çalışmalarını yıl boyunca sürdürüyorlar. Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazanda da  başta fırınlar ve pideciler olmak üzere tüm gıda imalathanelerinde bu denetimleri daha da sıklaştırdılar. Sağlıklı ve hijyenik koşularda üretilen ekmek ve pideye ulaşabilmek, hemşehrilerimizin gönül rahatlığı ile bunları tüketmesi bu zamanlarda çok daha fazla önem arz ediyor."