Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiri ve Konya halkının desteğiyle 6 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor.

baskan-altay-karsilama-detay-5

Altay, adaylığı açıklandıktan sonra yaptığı açıklamada, “İnşallah bu dönemde de Konyalıların desteğiyle yine Konya'mıza önemli hizmetlerde bulunacağımıza canı gönülden inanıyorum. Konya'nın hangi sokağına gitsek, Konya'nın hangi caddesinde esnaf ziyaret etsek, Konya'nın 31 ilçesinden hangisini ziyarete gitsek her zaman çok büyük coşkuyla, çok büyük bir sevgiyle, çok büyük bir muhabbetle karşılaştık. Allah tüm Konyalılardan razı olsun. Desteğiniz, duanız bizlerle birlikte olsun inşallah” dedi.

baskan-altay-karsilama-detay-6

“Konya, Türkiye Yüzyılı'nın parlayan yıldızı olmaya devam edecek”

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer, Konya'nın Türkiye'nin yeni bir dönemeçte olduğunu belirterek, “Konya tarımın şehri, sanayinin şehri, kültürünün şehri, Selçuklu'nun başkenti, birlik ve beraberliğin şehri. Bu davanın lokomotifi olan bir şehir. Dolayısıyla Konya, her zaman ifade ediyoruz, inşallah Türkiye Yüzyılı'nın parlayan yıldızı olmaya devam edecek. İlk günkü aşkla çalışmalarımıza, hizmetlerimize hep birlikte devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

baskan-altay-karsilama-detay-4

“Konya uğurlu bir beş yıl daha yaşayacak”

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan ise, “Bugün Cumhurbaşkanımız ilan etti ki, Konya uğurlu bir beş yıl daha, Uğur'la bir beş yıl daha yaşayacak. Bu şehrin sokaklarında büyümüş, bu şehrin havasını teneffüs etmiş, bu şehrin genetiğinde ne varsa yaşamış olduğuna inandığımız Uğur İbrahim Altay başkanımıza yeni dönemde başarılar diliyorum” diye konuştu.

baskan-altay-karsilama-detay-1

“Uğur İbrahim Altay kardeşimiz eser ve hizmet siyasetine çok önemli katkıda bulundu”

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek de, 6 yıl önce Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devrederken Başkan Altay'ın bu eser ve hizmet siyaseti bayrağını daha da yükseklere çıkaracağını, daha büyük hizmetlerle Konya'nın güçlenmesine, gelişmesine katkı yapacağını söylediğini anımsatarak, “Uğur İbrahim Altay kardeşimiz de bu eser ve hizmet siyasetine çok önemli katkılarda bulundu. Başkanımızın yeni dönemde yeni görevi hayırlı olsun” açıklamasını yaptı.