Selçuklu ilçesinde eski sevgilisi Demet A'yı kaçırıp işkence yaptıkları gerekçesiyle haklarında 41'er yıla kadar hapis cezası istenen şüpheliler, ilk duruşmada suçlamaları reddetmişti. Şahıslar mahkeme kararıyla serbest bırakıldı.

OLAYDA NELER YAŞANMIŞTI?

Konya'nın Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi'ndeki rezidansta Murat Demirci, bir süre flört ettiği eski çalışanı Demet Aydın'ı aradı. Murat Demirci, daha sonra Demet Aydın'ı Meram ilçesindeki iş yerinden alarak otomobiline bindirdi. Bir süre sonra araca Demirci'nin nişanlısı Sara Demir ile arkadaşı Tuğba Demirci de bindi. İki kadın, Demet Aydın'ın ellerini çamaşır ipiyle bağladı. Rezidansa götürülen Demet Aydın, burada 2 saat boyunca işkence gördü.

Demet Aydın, kurtulduktan sonra polise giderek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan şüpheliler, ifadelerinin ardından adli kontrolle serbest bırakıldı. 3 şüphelinin, aynı gün Merve Kaya'ya da işkence yaptığı ortaya çıktı.

TUTUKLANDILAR

Tekrar gözaltına alınan şüpheliler, tutuklandı. 3 kişi hakkında, ayrıca Demet Aydın'a yönelik işkence iddiası nedeniyle de tutuklama kararı çıkartıldı.

MAHKEME KARŞISINDALAR

Konya'nın Selçuklu ilçesinde eski sevgilisi Demet Aydın'ı (21) kaçırıp, rezidansta işkence yaptıkları iddiasıyla haklarında 41'er yıla kadar hapis cezası istenen Murat Demirci (41), nişanlısı Sara Demir (24) ve arkadaşları Tuğba Demirci (22) tutuklu bulundukları süre göz önünde bulundurularak tahliye edildi.

konya-rezidans-iskencesi-fotosu

3 ÇOCUĞUM VAR, BABAM KANSER

Tutuklu 3 sanık hakim karşısına çıktı. Sanıklardan Murat Demirci, pişman olduğunu, babasının kanser hastası olduğunu ve 3 çocuğunun olduğunu söyledi.

DİĞERLERİ DE PİŞMAN

Diğer sanıklardan Sara Demir ve Tuğba Demirci de savunmasında pişman olduğunu belirtti.

rezidans-iskence-konya-o-bina

TAHLİYE KARARINA İTİRAZ GELDİ

Sanıklar hakkında verilen tahliye kararına müşteki Demet A'nın avukatları Furkan Avcı ve Mehmet Fatih Soylu sanıklar hakkında verilen tahliye kararına itirazda bulundu.