Angı: "İftira atılan yere 250 yataklı hastane yapılıyor"

AK Parti Konya İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Angı, Tank Ağır Bakım Merkezi'nin arazisi ile ilgili gündeme gelen iddiaları değerlendirdi. Angı, Tank Ağır Bakım Merkezi'nin arazisine Sağlık Bakanlığı tarafından 250 yataklı Konya Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılacağını açıkladı. Angı, "Müjdeyi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vermesini bekliyorduk ama atılan iftiralar karşısında cevap verme gereği duydum. Aselsan karşısına taşınan Tank Ağır Bakım Merkezi'nin arazisine Sağlık Bakanlığı tarafından 250 yataklı Konya Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılması planlanıyor. Özellikle engellilere yönelik olacak." dedi.

Ak Parti Konyaya Yeni Hastane 3

Meram Dutlu Kır'a bin 500 yataklı yeni hastane

Angı, Konya'ya yapılacak bir diğer hastanenin de Meram Dutlu Kır bölgesine bin 500 yataklı yeni bir hastane olacağını söyledi. Angı, "Bu hastane Konya'nın sağlık altyapısına büyük katkı sağlayacak. Her iki hastanenin de yapımına en kısa sürede başlanmasını bekliyoruz." diye konuştu.

Konya'daki diş tedavilerini rahatlatacak

250 yataklı Konya Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Konya'daki diş tedavilerini büyük ölçüde rahatlatması bekleniyor. Hastanede, diş hekimliği fakültesi de bulunacak.

Ak Parti Konyaya Yeni Hastane 1

Konya'ya yapılacak iki yeni devlet hastanesi:

  • 250 yataklı Konya Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi
  • Bin 500 yataklı yeni hastane (Meram Dutlu Kır)

Hastanelerin yapımına en kısa sürede başlanması bekleniyor.