Konya Büyükşehir Belediyesi, geleneksel hale getirdiği İlk Oruç projesi kapsamında bu yıl da 7-8 yaş aralığındaki 33 bin çocuğa hediyeler dağıtmaya başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay:

Bu yıl ilk oruç hediyesi için 7-8 yaş grubundaki 33 bin yavrumuzun başvurusunu aldık. Bugün itibariyle hediyelerin dağıtımına başladık. Tüm çocuklarımıza bayrama kadar hediyelerini ulaştırmış olacağız.

Hediyeler KOMEK, ASEM, Bilgehane ve Lise Medeniyet Akademileri'nden Alınabilecek

Konya Büyükşehir Belediyesi, Medeniyet Okulu Projesi kapsamında bu yıl da ilk orucunu tutan ve başvuruda bulunan Konya genelindeki 7-8 yaşındaki çocuklara hediyelerini dağıtmaya başladı.

Konya Ilk Oruc Hediye Dagitimi 1

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan ayının sabır ve dayanışma ayı olduğunu anımsatarak, bu mübarek ayda düzenledikleri ilk oruç uygulamasıyla çocuklarda sabır ve kardeşlik duygularının öne plana çıkmasını hedeflediklerini söyledi.

Konya Ilk Oruc Hediye Dagitimi 2

Konya İlk Oruç Hediyesi: 33 Bin Çocuğa Hediye

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl da ilk kez oruç tutma heyecanı yaşayan çocukları bu anlamlı ibadete teşvik etmek amacıyla sürpriz hediyelerle sevindirdiklerini kaydeden Başkan Altay, “Bu yıl ilk oruç hediyesi için 7-8 yaş grubundaki 33 bin yavrumuzun başvurusunu aldık. Bugün itibariyle hediyelerin dağıtımına başladık. Konya merkez ve ilçelerimizdeki KOMEK, ASEM, Bilgehane ve Lise Medeniyet Akademilerimiz üzerinden dağıtımları gerçekleştirerek tüm çocuklarımıza bayrama kadar hediyelerini ulaştırmış olacağız. Aileler kendilerine en yakın merkezlere giderek hediyelerini alabiliyor. Bu yıl ki sayıyla birlikte bugüne kadar 112 bini aşkın evladımızı ilk oruç hediyeleriyle sevindirmiş olacağız. Tüm yavrularımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konya Ilk Oruc Hediye Dagitimi 3

Başvuruda Bulunan Ailelere Duyuru

Hediyelerini almak için ailelerin, Konya merkez ve ilçelerdeki KOMEK, ASEM, Bilgehane ve Lise Medeniyet Akademilerinden kendilerine en yakın olan merkeze gitmeleri yeterli olacak. Hediyelerin dağıtımı bayrama kadar devam edecek.