Meteoroloji İşleri, Kuzey Batı bloğundan gelen soğuk hava ve kar yağışı için uyarılarını yayınlayıp tahminlerini güncelledi. Buna göre Konya'da kar yağışı için sayılı saatler kaldı.

28 ili etkisi altına alması beklenen kar yağışı Konya'yı da etkisi altına alacak. Hareket halindeki yağış kütleleri Konya'ya ilk olarak yağmur şeklinde etkili olacak. Ardından kar yağışı bekleniyor.

GECE SAKİN GEÇECEK

Yayınlanan tahminlere göre Konya'da Cumartesi günü akşam saatlerinde sakin bir hava hakim olacak. Gece yarısından itibaren sis olayları görülecek.

PAZAR GÜNÜ DE SAKİN BAŞLIYOR

Konya'da Pazar gününün ilk saatleri sakin görünüyor. Saat 21:00'dan itibaren il merkezinde yağmur görülecek. Bunun ardından Selçuklu, Karatay ve Meram'ın tamamında kar yağışı bekleniyor. Ayrıca Çumra, Hadim, Bozkır, Ereğli, Karapınar çevrelerinde kar yağışı yoğun şekilde etkili olacak.

Meram Belediyesi kırsal mahallelerdeki 15 taşınmazı satışa çıkarıyor Meram Belediyesi kırsal mahallelerdeki 15 taşınmazı satışa çıkarıyor

Konya-Aksaray, Konya-Adana, Konya-Mersin yollarında ulaşımda yer yer aksamalar yaşanabilir. Gece yola çıkacakların dikkatli olmaları gerek.

konya-kar-tahmini-24-aralik-2022

Yağışların Pazartesi gününün ilk saatlerine kadar süreceği ve hava sıcaklığının eksi değerlere düşeceği bildirildi. Özellikle Salı günü hava sıcaklığının eksi 2 dereceye kadar ineceği tahminler arasında yerini aldı.