Konya'da trafik kazaları, geçen gece şehri sarsmaya devam etti. Gece saatlerinden bu yana yaşanan 2 ayrı trafik kazasında hem yaralılar hem de acı kayıpların yaşandığı bildirildi.

İlk kaza, gece saatlerinde Sille Mahallesi Baraj Mahallesi'nde meydana geldi. Kazada, çarpışmanın etkisiyle araçlarda bulunan vatandaşlar yaralandı. Olay yerine hızla ulaşan sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi yaparak ambulanslarla çevre hastanelere sevk etti. Yetkililer, yaralıların durumlarının ciddiyetini koruduğunu belirttiler.

Sabahın ilk saatlerinde ise Ereğli-Konya Yolu Sarıtopallı Mahallesi'nde yine bir trafik kazası haberi geldi. Maalesef, bu kaza daha da trajik sonuçlar doğurdu. Kazada bir vatandaşın hayatını kaybettiği öğrenildi. Olay yerine gelen emniyet güçleri, kaza ile ilgili detaylı inceleme başlattı.

Konya Emniyet Müdürlüğü, trafik kazalarının artmasının ardındaki nedenleri araştırmak üzere çalışmalarına hız verdi. Sürücülerden hız sınırlarına uymaları, emniyet kemerlerini takmaları ve trafik kurallarına titizlikle uymaları istenirken, kazaların önlenmesi için daha fazla dikkat ve özen gösterilmesi gerektiği vurgulandı.