Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde, il kom ve mali şube müdürlüklerince; Adana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Sakarya, Samsun, Siirt, Tokat, Trabzon, Şanlıurfa, Uşak, Van, Zonguldak, Batman, Bartın, Iğdır, Yalova, Karabük, Osmaniye ve Düzce olmak üzere toplam 56 ilde eş zamanlı olarak 'Kafes-49' operasyonları düzenlendi. Operasyonlarda şüphelilerin;

  • Tefecilik
  • Kamu kurum ve kuruşlarının zararına yönelik nitelikli dolandırıcılık
  • Kişilere karşı nitelikli dolandırıcılık
  • İhaleye fesat karıştırma
  • Parada sahtecilik
  • Resmi ve özel belgede sahtecilik
  • Vergi usul kanununa muhalefet

suçlarını işledikleri tespit edildi.

Konya'da da Operasyonlar Gerçekleştirildi

Konya'da da Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat ekipleri tarafından eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Yapılan operasyonlarda 147 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda belge ve dijital materyal ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan Tebrik Mesajı

Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerini ve çeteleri çökertip, tek tek kafesin içine koyacağız" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi