Son günlerde petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar, akaryakıt fiyatlarına da yansımıştı. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzine 1,37 TL, motorine ise 1,24 TL indirim yapıldı.

Konya'da Güncel Akaryakıt Fiyatları

Bu indirimle birlikte Konya'da benzinin litre fiyatı 44,27 TL'ye, motorinin fiyatı ise 41,80 TL'ye geriledi. LPG litre fiyatı ise 21,05 TL'den satılıyor.

Tek Fiyat Uygulaması Yaklaşıyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 15 Mayıs'tan itibaren tüm Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında tek fiyat uygulamasına geçileceğini duyurmuştu. Bu uygulama kapsamında, farklılaştırılmış olsun veya olmasın aynı tür akaryakıtlar için fiyat farkı uygulanmayacak.

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Faiz Sabit Tutuldu, Enflasyon Hedefi %5 Olarak Belirlendi Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Faiz Sabit Tutuldu, Enflasyon Hedefi %5 Olarak Belirlendi

Petrol Fiyatlarındaki Düşüş Etkili Oldu

Petrol fiyatlarındaki son düşüş, akaryakıt fiyatlarındaki indirimde etkili oldu. ABD ham petrol stoklarının düşmesi ve Orta Doğu'daki gerilimlerin azalması, petrol fiyatlarının gerilemesine neden oldu.