Konya'da okullar tatil-Konya'da 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşecek yerel seçimler nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 1 Nisan 2024 Pazartesi günü okulları tatil etti.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimlerde okulların oy kullanma yeri olarak kullanılacağını ve bu nedenle 1 Nisan 2024 Pazartesi günü okulların tatil olacağını açıkladı. Bu sayede öğrenciler 3 günlük bir tatil imkanına kavuşacak.

Seçimden Sonra Okullar Tatil

Bakan Tekin, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"31 Mart 2024 Pazar günü Türkiye genelinde yerel seçimler gerçekleştirilecek. Seçimlerde oy kullanma işleminin okullarda yapılması nedeniyle, 1 Nisan 2024 Pazartesi günü okullarımız tatil olacaktır. Seçimden sonra okulların temizliği ve tekrar düzenlenmesi için bu tarihe ihtiyaç duyuyoruz. Bu vesileyle öğrencilerimize 3 günlük bir tatil imkanı da sunmuş oluyoruz."

Öğrenciler 3 Gün Tatilin Tadını Çıkaracak

Seçim günü olan Pazar günü ve seçimden sonraki Pazartesi günü tatil olmasıyla birlikte öğrenciler 3 gün boyunca tatilin keyfini çıkarabilecek. Bu tatil, öğrenciler için ara tatil öncesi güzel bir dinlenme fırsatı olacak.

Okullar Tatil

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı, seçim nedeniyle okulların tatil edilmesiyle ilgili resmi bir açıklama da yapacak. Açıklamada, tatilin tüm Türkiye'deki ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsadığı belirtilecek.

Seçim Sonrası Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

Seçimden sonra okulların ne zaman açılacağıyla ilgili de Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bir açıklama yapılması bekleniyor. Tahminlere göre, okullar 4 Nisan 2024 Salı günü tekrar açılacak.