Konya'da Olağanüstü Tedbirler Alındı: 15 Ekim'deki Türkiye - Letonya Maçı İçin Ulaşım Düzenlemeleri

Konya, 15 Ekim Pazar günü oynanacak olan Türkiye - Letonya maçına ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya Emniyet Müdürlüğü, olağanüstü tedbirler alarak maç öncesi ve sonrası ulaşımı kolaylaştırmak için düzenlemeleri hayata geçiriyor.

Ulaşım Düzenlemeleri:

Konya Büyükşehir Belediyesi AKOM tarafından yapılan duyuruya göre, 15 Ekim Pazar günü Türkiye - Letonya maçı sebebiyle aşağıdaki düzenlemeler yapıldı:

  • 19.30 - 21.00 saatleri arasında Otogar Tramvay Durağı - Konya Büyükşehir Stadyumu arası, maç sonunda ise Konya Büyükşehir Stadyumu - Otogar Tramvay Durağı arası aktarma seferleri düzenlenecektir.

  • 52, 53, 58 numaralı otobüs hatlarının son seferleri 00.00’da Yazır’dan hareket edecektir.

  • 4, 8, 17, 21, 24, 28, 31, 41, 45, 64, 84, 87, 124 numaralı otobüs hatlarının son seferleri ise 00.35’te Alaaddin’den hareket edecektir.

  • Kampüs tramvay hattında saat 23.15'ten itibaren Otogar Tramvay Durağı - Alaaddin Tramvay Durağı arasında ek seferler gerçekleştirilecektir.

Maç öncesi ve sonrasında bu ulaşım düzenlemeleri, Konya'da yaşanabilecek yoğunluğu hafifletmeyi hedefliyor. Seyahat edecek vatandaşlar, yukarıdaki bilgilere dikkat ederek maç günü ulaşımlarını daha kolay bir şekilde planlayabilirler. Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya Emniyet Müdürlüğü, tüm Konya halkına keyifli ve güvenli bir maç izleme deneyimi dilerken, aynı zamanda trafik düzenlemelerine uymaları konusunda uyarıda bulundular.