Konya'da, Selçuklu ilçesine bağlı Feritpaşa Mahallesi'nde bulunan Nene Hatun parkında dün akşam saatlerinde yaşanan olay, şok etkisi yarattı. Park içerisinde bir kız grubu arasında başlayan sözlü tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü ve 16 yaşındaki A.O. isimli genç kız, karnından bıçaklandı.

Olayın ardından çevredekilerin ihbarı üzerine polis ve ambulans olay yerine sevk edildi. Şüpheli şahıs, bıçağı olay yerinde bırakıp kaçarken, yaralı genç kız park içerisinde bulunan sağlık kabinine sığındı. Burada görevli hemşire tarafından ilk müdahalesi gerçekleştirilen genç kıza, daha sonra sağlık ekipleri yardımıyla ambulansla hastaneye taşındı.

Olay anında yaşananları aktaran hemşire Hilal Ekiz, "Bir anda bir çığlık koptu. Koşarak 2 kız geldi bir tanesinden kan akıyordu. Kavga sırasında bıçaklanmış. Buraya aldık tamponunu yaptı. Oksijeni düşmeye başlamıştı, oksijen taktım. Daha sonra ambulans geldi. Hastanın durumu stabil olarak hastaneye kaldırıldı." şeklinde konuştu.

Yaralı genç kızın, hastaneye götürülürken olay yerinde bulunan yakınlarına el sallaması dikkat çekerken, A.O.'nun Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındığı ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Polis ekipleri, kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Konya'da Taksicilerin Park Hoyratlığı: Engelliler ve Yayalar Zor Durumda Konya'da Taksicilerin Park Hoyratlığı: Engelliler ve Yayalar Zor Durumda

Konya'da parkta meydana gelen bu üzücü olay, kavga sonucu bıçaklanan genç kızın süratle müdahale edilerek hastaneye götürülmesiyle son buldu. Olayla ilgili polis soruşturması devam ediyor.

Editör: Haber Merkezi