Konya'da gece saatlerinde polis ekiplerinin takibinde olan bir araç, dur ihtarına uymayarak kaçma girişiminde bulundu. Olay, şehrin yoğun trafiği içinde yaşandı.

Yeni İstanbul Caddesi üzerinde yapılan uygulama noktasında dur ihtarına uymayan araç, polislerden kaçmak için Binkonutlar tramvay durağına girdi. Ancak aracın lastikleri raylara sıkışarak patladı ve kaçma girişimi son buldu.

Konya Kacak Gocmen 2

Polis ekipleri, araçtan inen şüphelileri kısa süre içinde yakalayarak gözaltına aldı. Araç içerisinde yapılan kontrolde ülkeye yasa dışı yollarla giriş yapan 3 düzensiz göçmen ile göçmen kaçakçılığı yaptığı belirlenen bir kişi tespit edildi.

Konya Kacak Gocmen 3

Gözaltına alınan şahıslar, işlemleri için İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edilirken, göçmen kaçakçılığı suçundan araç sürücüsü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ayrıca araca 48 bin 345 TL cezai işlem uygulanırken, araç 60 gün süreyle trafikten men edildi.

Konya Kacak Gocmen 1

Polis ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı soruşturmanın devam ettiğini belirtirken, düzensiz göçmenlerle mücadele kapsamında benzer operasyonların süreceği vurgulandı.

Editör: Haber Merkezi