Konya'nın Meram ilçesinde meydana gelen olayda, gece saatlerinde sokak köpekleri, Muhammet Ay'a ait bir ağıla girdi. Saldırgan köpekler, ağıldaki koyun ve kuzulara acımasızca saldırarak, 6 hayvanın telef olmasına neden oldu. Bu trajik olay, Yaylapınar Mahallesi'nde gerçekleşti ve bölgede büyük bir zarara yol açtı.

Konya'da Sokak Köpekleri Ağıla Girdi Olayda Zarar Çok Büyük

Ağılda bulunan 10 hayvandan, köpekler 4 koyun ve 2 kuzuyu telef etti. Sabahın erken saatlerinde ağıla giren Ufuk Ay, korkunç manzara karşısında şok yaşadı. Ay, sokak köpeklerine karşı yetkililerin önlem almasını istediklerini söyledi. Tek gelir kaynağı olan koyunlarının zarar gördüğünü belirten Ay, gece hiç ses duymadıklarını ve böyle bir olayı daha önce yaşamadıklarını aktardı. Muhammet Ay, zararlarının 65 bin lira olduğunu belirtti.

Üreticiler Yetkililerden Çare Bekliyor

Bu olayın ardından, bölge sakinleri ve hayvan sahipleri yetkililerden, sokak köpeklerinin ağırlığının azaltılmasına yönelik önlemler alınmasını talep ediyor. Sokak hayvanlarının kontrol altına alınması ve benzer olayların tekrar yaşanmasının engellenmesi için yerel yönetimlerden ve ilgili kurumlardan önemli bir sorumluluk bekleniyor.

Ankara'da da Yaşanmıştı

13 Ekim tarihinde Ankara’nın Etimesgut ilçesi Aşağıyurtçu Mahallesi’nde başıboş onlarca köpek sürüye saldırdı, yaklaşık 1 buçuk milyon liralık zarara sebep olmuştu.

Editör: Haber Merkezi