Altın Fiyatları Uçtu

Hafta başından beri yükseliş trendinde olan altın fiyatları, Konya'da da rekor seviyeye ulaştı. Gram altın, sabahın ilk saatlerinde 2 bin 290 TL'ye kadar yükseldi. Saatler ilerledikçe fiyat 2 bin 283 TL'ye geriledi. Buna karşın, gram altın son bir ayda yaklaşık yüzde 5 değer kazandı.

Analistler Ne Diyor?

Analistler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz indirim zamanlamasına ilişkin belirsizliklerin devam ettiğini belirterek, buna karşın bankanın yılın ilk yarısında faiz indirebileceğine yönelik beklentilerin varlığını korumasıyla altına olan talebin artmaya devam ettiğini dile getirdi.

Yatırımcıların Dikkatine

Bugün Fed Başkanı Jerome Powell'ın Kongre'de yapacağı sunumun yanı sıra ABD'de açıklanacak ADP özel sektör istihdam verileri yatırımcıların odağına yerleşti. Analistler, haftanın geri kalanında açıklanacak makroekonomik veriler öncesinde yatırımcıların temkinli davrandığına dikkati çekti.

Konya Piyasalari 06 Mart 2024

Konya Piyasalarında Son Durum:

  • Gram altın: 2 bin 283 TL
  • Çeyrek altın: 3 bin 970 TL
  • Cumhuriyet altını: 15 bin 735 TL
  • Dolar: 32,41 TL
  • Euro: 35,6 TL

Uzmanlar, altının ons fiyatında 2 bin 140 ve 2 bin 160 doların direnç olarak öne çıktığını belirterek, 2 bin 120 ve 2 bin 100 dolar seviyelerinin ise destek konumunda olduğunu bildirdi.