Konya'da bir iş yerinde çıkan yangında hayatını kaybeden 59 yaşındaki Mustafa Geyikpınar'ın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Olayla ilgili olarak Geyikpınar'ın arkadaşı Feyzullah K. gözaltına alındı.

Olay, 19 Kasım günü akşam saatlerinde Konya'nın Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi Topak Sokak'ta meydana geldi. Ev dekorasyon işi yapan 59 yaşındaki Mustafa Geyikpınar'ın iş yerinde çıkan yangında hayatını kaybettiği belirlendi.

SON DAKİKA KONYA'DA YANGIN! Yazır Mahallesi Mustaş Sitesi'nde Yangın! 1 ölü var SON DAKİKA KONYA'DA YANGIN! Yazır Mahallesi Mustaş Sitesi'nde Yangın! 1 ölü var

Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatılırken, Geyikpınar'ın cesedi otopsi için morga kaldırılmıştı.

OTOPSİ ORTAYA ÇIKARDI

Otopsi sırasında Geyikpınar'ın vücudunda bıçak izlerine rastlanınca polis soruşturmayı derinleştirdi. Yapılan incelemeler sırasında, ölen Geyikpınar'ın en son meslektaşı ve arkadaşı olan Feyzullah K. ile bir araya geldiğini belirledi.

mustafa-geyikpinar-paylasimi

Geyikpınar'ın sosyal medya sayfasında bazı takipçilerinin hakaret içeren yorumlar yazdığı da gözlemlendi.

Gözaltına alınan Feyzullah K. ifadesinde, Geyikpınar ile otururken alacak meselesi nedeniyle aralarında tartışma çıktığını, bıçaklayıp öldürdükten sonra yangın süsü vermek için iş yerini ateşe verdiğini söylediği iddia edildi.

Feyzullah K., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.