Konya Büyükşehir Belediyesi, Şehrin Ana Bağlantı Yollarından Birini Oluşturmak İçin Çalışmalarını Sürdürüyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehrin ulaşım altyapısını güçlendirmek ve trafik sorununu hafifletmek amacıyla büyük bir projeye imza atıyor. Fatih Caddesi’nden başlayarak Azerbaycan Caddesi ve Gazze Caddesi üzerinden Antalya Çevre Yolu’na bağlantı sağlayacak olan 3,4 kilometre uzunluğundaki Necmettin Erbakan Caddesi'nin kamulaştırma çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehir içi trafiğini rahatlatma hedefiyle gerçekleştirdikleri projeler hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Altay, köprülü kavşakların inşasıyla birlikte alternatif güzergahların açılmasına yönelik önemli adımlar attıklarını belirtti.

konya-yeni-cadde-1

Başkan Altay, şunları dile getirdi:

Konya'nın Göz Bebeği Yeniden Hayat Buldu! Konya'nın Göz Bebeği Yeniden Hayat Buldu!

Göreve geldiğimizden beri şehrimizin ulaşım altyapısını güçlendirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Daha önce hizmete açtığımız cadde ve yolların ardından şimdi de 3,4 kilometre uzunluğundaki Necmettin Erbakan Caddesi'ni şehrimize kazandırıyoruz. Bu cadde, şehrin en önemli bağlantı yollarından biri olacak.

Kamulaştırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından yol yapım işlemlerine başlanan Azerbaycan Caddesi ile Gazze Caddesi arasındaki bölgede, caddenin genişliği ve uzunluğuyla ilgili detaylar üzerinde titizlikle duruluyor.

konya-yeni-cadde-2

Başkan Altay, Necmettin Erbakan Caddesi'nin sadece kamulaştırma maliyetinin yaklaşık 400 milyon lirayı bulacağını ifade ederek, “Bu cadde, Meram ilçemizin ve şehrimizin önemli ulaşım akslarından biri olacak. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Necmettin Erbakan Caddesi'nin tamamlanmasıyla birlikte, Konya şehrinin ulaşım ağında önemli bir noktanın daha güçlendirilmiş olması bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi