Konya Karatay Kılıçarslan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, "asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerden etkilenen illerden Hatay'a gönderdikleri kendi imalatları "K-Tek Mobil Ekmek Fırını"nın ikincisini üretiyor.

BÜYÜK BİR HİZMET VESİLESİ OLACAK

Bölgeye gönderilen mobil fırın için okuldan daha önce şu açıklama yapılmıştı:

“Okulumuz tarafından imkansız denilebilecek kadar kısa bir sürede yapılan ve kullanıma hazır hale getirilen mobil ekmek fırını, Kahramanmaraş merkezli "asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerden etkilenen illerden Hatay'a gönderildi. İhtiyaç durumuna göre farklı noktalarda vatandaşlara hizmet verecek mobil ekmek fırını büyük bir hizmet vesilesi olacak inşallah. Mobil fırının yanı sıra farklı bir araçta yüklü olan un ve çeşitli gıda malzemeleri ile birlikte hizmet için okulumuz öğretmenleri de Hatay'a doğru yola çıktı. Tüm Ktek Ailesi olarak hüzün ve onuru birlikte yaşıyoruz ve çalışmalara devam ediyoruz.”

GÜNLÜK 23 BİN EKMEK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’da, “Asrın felaketini yaşadığımız 6 Şubat’tan bugüne kadar geçen 15 günlük sürede Büyükşehir olarak Hatay’da; her gün 23 bin civarında ekmek çıkarıyor yine her gün 16 bin depremzedemize ve sahada görevli ekiplere üç öğün sıcak yemek dağıtıyoruz” açıklamasında bulunmuştu.