Konya'da Korku Dolu Anlar Böyle Son Buldu: Önce Ehliyetinden Sonra Aracından Oldu Konya'da Korku Dolu Anlar Böyle Son Buldu: Önce Ehliyetinden Sonra Aracından Oldu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde gerçekleştirilen "Çember" operasyonu kapsamında 81 ilde aranan 5309 kişinin yakalandığını duyurdu. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, firari suçluların toplum içinde dolaşmasına izin vermeyeceklerini belirten Bakan Yerlikaya, ailelerin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmeyeceklerini ifade etti.

Operasyon kapsamında yakalanan şahısların profili şu şekilde belirlendi: 10 kişinin 10 yıldan daha uzun süredir arandığı, 41 kişinin 5 ile 10 yıl arasında arandığı, 5258 kişinin ise 0 ile 5 yıl arasında arandığı tespit edildi. İl Jandarma Komutanlıkları ve İl Emniyet Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilen yol uygulamaları, iş yeri ve ev operasyonlarında, 4 gün içinde toplamda 5309 aranan şahıs yakalanarak adalete teslim edildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonları yöneten valilere, kaymakamlara, İl Jandarma Komutanlarına, İl Emniyet Müdürlerine ve operasyonlara katılan tüm polis, jandarma ve Sahil Güvenlik personeline tebriklerini ileterek, "Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız" şeklinde bir kararlılık ifadesinde bulundu. Operasyonun, toplum güvenliği ve suçla mücadele alanında atılan önemli adımlardan biri olduğu belirtildi.

KONYA'DA DA YAPILDI

Konya'da haftasonunda Meram Yeniyol üzerinde bulunan mekanlarda polis ekipleri kimlik kontrolü yaparak asayişi korudu.