1. Skunk Maddesi Mardin'de Ele Geçirildi: Mardin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda 11 kilogram skunk madde ele geçirildi. Bir zehir taciri yakalandı.

  2. Bitlis'te Eroin ve Metamfetamin Ele Geçirildi: Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü operasyonunda eroin, esrar ve metamfetamin gibi uyuşturucu maddeler ele geçirildi. Bir zehir taciri yakalandı.

  3. Samsun'da Büyük Uyuşturucu Operasyonları: Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ve Samsun İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonlarda toplamda 49 kilogram kubar esrar ve 1 kilogram metamfetamin ele geçirildi. 9 zehir taciri yakalandı.

  4. Bursa'da Kokain ve Metamfetamin: Bursa İl Emniyet Müdürlüğü'nün operasyonunda 3,6 kilogram kokain, metamfetamin ve esrar ele geçirildi. Bir zehir taciri yakalandı.

  5. Aydın'da Çok Sayıda Tutuklama: Aydın İl Jandarma Komutanlığı'nın operasyonlarında 5,5 kilogram kubar esrar, reçine esrar ve metamfetamin ele geçirildi. Toplamda 31 zehir taciri yakalandı.

  6. Niğde'de Büyük Hap Operasyonu: Niğde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda 258 kilogram uyuşturucu hap ele geçirildi. Bir zehir taciri yakalandı.

  7. Batman'da Skunk Ele Geçirildi: Batman İl Emniyet Müdürlüğü'nün operasyonunda 27 kilogram skunk ele geçirildi ve bir zehir taciri yakalandı.

  8. Yalova'da Skunk Operasyonu: Yalova İl Emniyet Müdürlüğü'nün operasyonunda 14,5 kilogram skunk ele geçirildi ve iki zehir taciri yakalandı.

  9. Sivas'ta Uyuşturucu Operasyonu: Sivas İl Jandarma Komutanlığı'nın operasyonunda 20 kilogram kubar esrar ele geçirildi ve bir zehir taciri yakalandı.

İçişleri Bakanı: Zehir Tacirlerini Adalet Önüne Çıkaracağız: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonları yapan güvenlik güçlerini tebrik ederek, "Zehir tacirlerini yakalayıp adalet önüne çıkarmaya kararlıyız" dedi. Operasyonlar, uyuşturucu satıcılarının gençleri ve toplumu zehirlemelerine karşı kararlı bir mücadele çerçevesinde gerçekleştirildi.