Konya'nın gururu Rabia Birsen Göğercin, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının dünkü bölümünde büyük bir başarı elde etti. Duygusal anlar yaşatan ve enerjisiyle seyirci ve Kenan İmirzalıoğlu tarafından büyük beğeni toplayan Rabia, 400 bin liralık ödül sorusunu doğru yanıtlayarak 1 milyon liralık büyük ödül sorusunu görmeye hak kazandı.

Rabia, yarışmada sergilediği pozitif tavır ve güler yüzüyle dikkat çekti. 12. soruya hak kazanmasının ardından Kenan İmirzalıoğlu tarafından tebrik edilen Rabia, Konya'nın adını gururla temsil etti.

Rabia Birsen Güvercin, aslen Konyalı olup 1999 yılında doğmuş ve şu anda ailesiyle birlikte Ankara'da yaşamaktadır. Gazi Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun olan Rabia, yarışmaya yakın arkadaşı Sultan ile katıldı.

rabia-kim-milyoner-olmak-ister-konya

Hayatın zorluklarına karşı gösterdiği güçlü duruşuyla dikkat çeken Rabia, bir yıl önce kurban bayramında yaşadığı kazayı anlatırken hayatla ve kendisiyle ne kadar barışık olduğunu kanıtladı.

Kim Milyoner Olmak İster yarışması, Rabia Birsen Göğercin'in büyük başarısını merakla bekleyen izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Rabia'nın 1 milyon liralık soruya nasıl bir yanıt vereceği ise büyük bir heyecanla bekleniyor.