• Lucifer Michaelson Kimdir?
  • Göz Rengi Ameliyatı Davası: Kaan Alkan'ın İfadesi
  • Şikayetçinin İddialarını Reddediyor

Konya doğumlu sosyal medya fenomeni Kaan Alkan, Lucifer Michaelson takma adıyla Instagram'da geniş bir takipçi kitlesi kazanarak tanındı. Ancak şimdi, göz rengi değiştirme ameliyatıyla ilgili yaşadığı bir dava nedeniyle gündemde. İşte Kaan Alkan'ın hayat hikayesi ve mahkemede yaşadıkları:

kaan-alkan-konyali-3

Lucifer Michaelson Kimdir?

Lucifer Michaelson adıyla bilinen Kaan Alkan, 1990 yılında Konya'da doğdu ve Radyo Televizyon Programcılığı eğitimi aldıktan sonra şöhret basamaklarını tırmanmaya başladı. Müzik programlarına katıldı, şarkıcılık yaptı ve modellik kariyerine adım attı. Instagram'da "Lucifer Michaelson" adıyla fenomen olan Kaan Alkan'ın takipçi sayısı 1.8 milyona ulaştı.

kaan-alkan-konyali-2

Göz Rengi Ameliyatı Davası: Kaan Alkan'ın İfadesi

Kaan Alkan, göz rengi değiştirme ameliyatı sonrasında kendisine ameliyat konusunda danışan Maria Shirley Danieli'nin dolandırıcılıkla suçlamaları nedeniyle hakim karşısına çıktı. İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Kaan Alkan katıldı, ancak şikayetçi Maria Shirley Danieli gelmedi. Alkan ve avukatı, müvekkilin tanınmış biri olduğunu belirterek basın mensuplarının duruşma salonundan çıkarılmasını talep etti. Ancak hakim, Kaan Alkan'ı tanımadığını ifade etti, bunun üzerine Alkan, "Herkes tanıyacak. Dünya tanıyacak beni" diyerek güldü. Hakim, duruşmaların açık olduğunu belirterek gizlilik talebini reddetti.

kaan-alkan-konyali-1

Şikayetçinin İddialarını Reddediyor

Kimlik tespitinde Youtuber olduğunu ve aylık kazancının 50-100 bin TL arasında olduğunu belirten Alkan, yurt dışında göz rengi değiştirme ameliyatı yaptırdığını söyledi. Ancak suçlamaları reddetti ve ameliyat sonrası fotoğraflarının izinsiz kullanıldığını iddia etti. Maria Shirley Danieli'nin ameliyat hakkında bilgi almak istediğini ve şikayetçinin vizesi olmadığı için yurt dışına çıkamadığını belirten Alkan, Türkiye'de ameliyat yapılmasını istediğini söyledi. Ancak Alkan, firmaları tanımadığını belirterek şikayetçinin isteğini reddetti. Suçlamaların ardındaki nedenler hala belirsizliğini koruyor.