Konya'nın Göz Bebeği Yeniden Hayat Buldu! Konya'nın Göz Bebeği Yeniden Hayat Buldu!

Konya Büyükşehir Belediyesi, Smart City Expo Dünya Kongresi'nde Ödül Aldı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Barselona'da düzenlenen Smart City Expo Dünya Kongresi'nde dünyanın en etkili teknoloji etkinliğinde "Hareketlilik" kategorisinde ödül kazandı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yaptığı açıklamada, şehrin Akıllı Şehircilik alanında dünya standartlarına örnek olduğunu vurgulayarak, 2030 yılına kadar 100'den fazla Akıllı Şehir projesini hayata geçirme hedefini paylaştı.

konya-bisiklet-tramvayi-odulu

"Bisiklet Tramvayı" Projesiyle Dikkat Çeken Konya

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin "Bisiklet Tramvayı" projesi, 63 ülkeden 411 projenin yarıştığı Smart City Expo Dünya Kongresi'nde "Hareketlilik" kategorisinde ödül kazandı. Başkan Altay, 604 km uzunluğundaki Türkiye'nin en uzun bisiklet yoluna sahip şehir olarak, bisiklet kullanımını teşvik etmek ve şehri daha yaşanabilir hale getirmek adına bir dizi proje gerçekleştirdiklerini belirtti.

konya-bisiklet-tramvayi-odulu-2

Konya'dan Bir Başarı Daha: "Tarımsal Alan Analiz ve Raporlama" Projesi

Konya Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl Çevre ve Enerji kategorisinde ödül kazanan "Tarımsal Alan Analiz ve Raporlama" uygulamasıyla da dikkat çekmişti. Şehir, bu projelerle sadece Akıllı Şehircilikte değil, çevre ve enerji alanında da öncü bir konuma sahip olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Editör: Haber Merkezi