Konya'da akşam saatlerinde haber merkezlerine ulaşan bilgiye göre Necmettin  Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde operasyon için düğmeye basıldı.

OPERASYON NEDEN YAPILDI?

Konya İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hastane ameliyathanesinde kullanılan bazı malzemelerin kullanılmadığı halde kullanılmış gibi gösterildiği ve alım işini üstlenen şirkete verildiği ayrıca aynı malzemelerin tekrar hastaneye bu sefer de doğrudan temin yoluyla satıldığı ortaya çıktı.

Kamu zararına yol açan kişiler Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine yapılan fiziksel ve teknik takiplerin bir araya getirilmesiyle Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

2 TUTUKLAMA

Yapılan operasyon neticesinde gözaltına alınan 6 kişiden 2'si 'Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Zararına Nitelikli Dolandırıcılık' suçundan cezaevine gönderildi. Şüphelilerden 1'i adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken 2 kişi de serbest bırakıldı.

KOSKİ borçları için son gün 31 Mayıs KOSKİ borçları için son gün 31 Mayıs

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Operasyonun ardından Necmettin Erbakan Üniversitesi'nden bir açıklama geldi. Açıklamada söz konusu personelin aşırı malzeme isteğinde bulunmasının şüpheli bulunduğu ve Prof. Dr. Cem Zorlu’nun talimatı üzerine Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracaatta bulunulduğu belirtildi.