Konya Olay TV Rekor Kırdı!

Türkiye genelinde yayın hayatını sürdüren yüzlerce televizyon kanalı arasında Konya'nın en çok izlenen kanalı belli oldu. RTÜK'ten 2023 yılında yayın lisansı alan Konya'nın dijital platformda yayın yapan ilk ve tek IP televizyonu KONYAOLAYTV, günlük 850 bin, aylık ise 25 milyon izleyiciye ulaşarak rekor kırdı.

Yeni Nesil Yayıncılık Anlayışı

Flaş Medya Grup bünyesinde Konya Olay Grup Medya AŞ'nin tescilli bir markası olan Konya Olay TV, 24 saat kesintisiz, bağımsız, tarafsız ve özgür yayıncılık anlayışı ile yayın yapıyor. Konya Olay TV Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Soylu, kuruluşlarının daha yeni olmasına rağmen IP üzerinden Konya'nın genel yayın yapan tek televizyonu olduklarını belirtti.

Uydu Yayıncılığı Tarihe Karışıyor

Soylu, yeni nesil televizyon yayıncılığın Konya'daki ilk ve tek temsilcisi olduklarını da vurgulayarak şunları söyledi:

"Konya Olay TV'nin altyapısı HD formatında yeni nesil yayıncılık üzerine kurulmuştur. Yakın bir zamanda uydu yayıncılığı Avrupa'da olduğu gibi Türkiye'de de tarihe karışacak. Bir zamanlar karasal yayın yapan televizyonlar nasıl ki tarihe karışmışsa, çanak anten üzerinden izlenen televizyonlarda tarih olacaktır. Bugün uydu kiraları ödenemez rakama ulaşmıştır. 20-25 bin dolar aylık uydu kirası ödeyen birçok televizyon kanalı ya kapanmış, ya da borç batağına girmiştir."

Konya Olay Tv Izlenmesi

IP Televizyonların Avantajları

Soylu, IP televizyonların hem yayın maliyetinin düşük olması hem de internetin olduğu dünyanın her yerinde izlenir olması nedeniyle yayın interlandı, uydudan yayın yapan televizyonlardan daha fazla olduğunu da vurguladı.

Konya'nın Dünyaya Açılan Penceresi

Soylu, "Bu nedenle biz Konya'nın dünyaya açılan penceresiyiz. KONYAOLAYTV Eylül ayında başlayacak yeni yayın döneminde adından daha da fazla söz edilecek" dedi.

Konya Olay TV Nerede İzlenir?

Konya Olay TV, www.konyaolaytv.com.tr, www.konyaolaytv.com, kendi serverları başta olmak üzere, tüm SMART ve ANDROİD televizyonlardan, ARTI DİJİTAL MEDYA, FİLBOX, VOLOTV, CANLITV, CANLITVİZLE ve ECANLITV platformlarından 24 saat izlenebiliyor. Ayrıca spor, siyaset, spor, kültür-sanat, gibi kendi yapımları da YOUTUBE üzerinden, tüm tabletlerden, bilgisayarlardan ve cep telefonlarından izlenebiliyor.